Jdi na obsah Jdi na menu
 


                                                     FORMULE1 MANAGER

HODNOCENÍ

7/10
KVALITA

Czech F1 ManagerFormule 1 patří k finančně náročným, ale také neskutečně prestižním sportovním závodům, kterou sledují nejen miliony diváků celého světa, ale i bohatí bussinesmani a velké firmy, které do vývoje některých monopostů cpou nekřesťanské peníze. Czech F1 Manager je ryze česaký projekt, který se inspiroval právě v této prestižní soutěži a snaží se atmosféru závodů přenést na naši obrazovku.

Pokud doufáte v závodní titul, budete zklamaní. Jak hlásá sám název projektu, jedná se o manažer, kde se zhostíte jednoho z nabízených monopostů (Honda, Ferrari, McLaren, BMW a dalCzech F1 Managerší). Ke každému z vyjmenovaných samozřejmě patří dva jezdci, kteří stáj reprezentovali v minulém roce, a s těmi budete také muset pracovat. Hra je rozdělena na tahy, kde jeden tah se rovná hernímu týdnu. Podle předem rozepsaného kalendáře musíte v určitých týdnech počítat se závody, přičemž v těch ostatních se na ně budete připravovat. Možná škoda, že nebylo trochu víc zapracováno na mimo závodních akcích, takto totiž nebudete většinu týdnů mít co dělat a jen je bezhlavě odklikáte do chvíle, než je závod. A to je trochu škoda vzhledem k množství věcí, které byly v projektu nakousnuty, ale možná trochu nedotaženy. Řeč je o vývoji nových součástek či třeba zázemí (nové ekonomické centrum, testovací kolo, technici ap.). i když to zní opravdu zajímavě, vše co od vás bude v tomto ohledu požadováno je jednou kliknout na tlačítko a posléze čekat mnoho a mnoho týdnů, než se věc vykoná. Každá akce si z vašeho účtu ukousne část finanční částky, s hlídáním financí jsem ale v průběhu hraní neměla nejmenší problémy a díky vydatné podpořeCzech F1 Manager sponzorů jsem se k nule ani zdaleka nepřiblížila.

Závody jsou zpracované v jednoduché, ale přehledné formě. Poté, co nastavíte základní strategii, obujete pneumatiky podle počasí, můžete vyrazit na trať. V průběhu samotných závodů se bude třeba starat především o nádrž, kterou je třeba včas doplňovat vjezdem do boxů. V této chvíli je třeba upozornit na špatný skript počítající palivo – spíše než na údaje ve hře zaznamenané se tedy vyplatí dát na vlastní instinkt a myslet dopředu. Zároveň mě trochu zarazilo, že vyhrát takový závod není vůbec jednoduché a v mnoha případech dokončilo třeba jen pět závodníků. Trochu podivné je, že se mi mnohokrát podařilo hned zpočátku předjet všechny alespoň o dvě kola a i když jsem náskok držela a zvyšovala celou hru, stejně jsem na konci nabourala – osud :-).

Czech F1 Manager mohl být perfektní záležitostí, nebýt velkého množství chyb. Celý koncept by šel promakat podstatně více a zároveň odchytat menší bugy v závodech, kdy jsem měla kupříkladu problémy i se zrychlováním zpomalováním popřípadě zastavením dění na obrazovce. Celkově je ale třeba uznat, že Czech F1 Manager v podstatě nemá konkurenci a pro fanoušky Formule 1 (k nimž patřím také) je jedinečnou příležitostí. A tak, i když jsem dlouho váhala mezi 6 a 7, dávám nakonec hodnocení. Ti, kteří k tomuto závodnímu odvětví nechovají nijak vřelý vztah by si ale měli minimálně jeden bodík odečíst.

Czech F1 Manager
Výrobce: Pierre
Status: freeware
Sys. požadavky: 800MHz, 128 MB RAM, 64MB gf.karta
Platforma: Win
Homepage:  http://f1manager.egstudios.eu/news.php
Download BonusWeb.cz (6 MB)

 
                                            Trackmania Nations Forever

HODNOCENÍ

10/10
NADPOZEMSKÝ ZÁŽITEK

Trackmania nations ForeverÚspěch prvního dílu freewarové TrackManie s podtitulem Nations byl doslova fenomenální. O tom svědčí například i statistické údaje o počtu zaregistrovaných účtů - těch nakonec bylo skoro 4 miliony a hra dohromady eviduje 30 milionů registrací. Neskutečně vysoká čísla. Čím se hra dokázala tak razantním způsobem proslavit? Důvody jsou vesměs dva. Především tím, že její kvalita je naprosto srovnatelná s komerčními tituly, některé by dokonce bez problému TrackMania Nations trumfla. Jako druhý důvod vidíme neskutečně zábavný, propracovaný a chytlavý multiplayer. Nyní jsme se konečně dočkali dalšího pokračování, do názvu přibylo slovíčko Forever a my jsme byli hodně zvědaví, co si pro nás tvůrci připravili.

Trackmania Nations ForeverTrackMania Nations Forever se ve svém základu nijak razantně nezměnila a opět se jedná o značně originální adrenalinové závody na specifických tratích připomínajících stařičké Stunts. Od běžných závodních titulů se liší v celém designu tratí, které se mnohdy podobají spíše horské dráze. A co je hlavní, každá trať má své originální kouzlo, a tak vás hra po chvíli rozhodně neomrzí. I tentokrát se nám nabízí několik režimů, pojďme si je postupně rozebrat. První zde máme běžný singleplayer, který určitě zpočátku doporučujeme projet. Získáte v něm cenné zkušenosti, jež později využijete a zužitkujete při mnohem zábavnějším multiplayeru. Ano, právě ten totiž opět tvoří celou kostru hry. Při prvním spuštění si jednoduše  a zdarma vytvoříte účet, přes který potom budete hrát. Veškeré vaše působení v Nations Forever se započítává do statistik, které jsou následně různě vyhodnocovány a jsou z nich sestavovány žebříčky. Například podle zemí, což je hodně zajímavé. Na výběr máme tentokrát solidních 65 tratí dělených podle obtížnosti.Navíc hra obsahuje skutečněTrackmania nations Forever jednoduchý editor tratí vlastních, takže si každý může tvořit zajímavé tratě podle své fantazie.

Vylepšením prošla dokonce i grafická stránka hry. Na první pohled jsme uvítali moc hezké a skvěle přehledné menu. Samotná in-game grafika dosahuje kvality dnešních běžných komerčních her, pro lepší představivost doporučujeme prohlédnout okolní screenshoty. Docela s překvapením jsme přivítali další novinku - podporu 3D brýlí. TrackMania Nations Forever opět přináší ohromný balík dlouhotrvající zábavy a především hraní multiplayeru je skutečně velmi návykové. Po pravdě řečeno jen těžko se nám hledají jakékoli mínusy, které bychom hře mohli vytknout. A proto vám jí skutečně doporučujeme, protože žádný fanoušek závodních her ji nesmí minout.

 

Trackmania Nations Forever
Výrobce: Nadeo
Status: freeware
Sys. požadavky: CPU 1000 MHZ, RAM 128 MB RAM, graf. karta 64 MB
Platforma: Windows
Homepage:  není k dispozici
Download BonusWeb.cz (515 MB) | mirror


                                                                    Kart n' Crazy

HODNOCENÍ

10/10
NADPOZEMSKÝ ZÁŽITEK

Kart n'CrazyWacky Wheels – přesně tak se jmenovala hra mého mládí, rozkošná kreslená závodní hra s několika roztomilými zvířátky, jež se posadily za volant virtuální strojů, které budily respekt asi jako skládačka autíčka z kindervajíčka. O tom to ale nebylo, Wacky Wheels bylo především o tom zapomenout na realitu a bavit se – a podobně je na tom i Kart n' Crazy, jež je takovým Whacky Wheels se zapojením současných moderních technologií. Jak totiž sami zjistíte v případě, že se rozhodnete hru stáhnout, jedná se o online záležitost, tedy jakousi obdobu aktuálně populárních MMO her. Zde se ale ocitáte v kůži závodníka, s vybraným směšným vzezřením. Taktéž je vám přiřazeno titěrné autířko a můžete vyrazit Kart n'Crazydo akce. To znamená připojit se k jedné z již rozběhnutých online her. Téměř konstantně nalezenete spuštěných několik různých serverů. K těm se může najednou vrhnout rovných osm hráčů a ti se utkají na jedné z virtuálních tratí. V souvislosti s těmi je mimochodem nutno autory opravdu pochválit. Každá trať je totiž něčím výjimečná, zasazená do originálního a nezaměnitelného prostředí a především nabízí akční prvky, které si při divoké jízdě rozhodně vychutnáte. Navíc nejde jen o průměrné ploché silnice, nýbrž o plastické kousky plné vyvýšenin a naopak i zrádných propadlin třeba i uprostřed cesty. Vedle toho se na nich objeví zrychlovací pásy, jež přidají hře potřebnou dynamiku.Svůj vlastní odstaveček si zaslouží zbraně, které jenom dotváří výsledný bezchybný dojem. Sbírat je bdete prostřednictvím barevných krabic povalujících se uprostřed silnice. Vedle zbraní v nich naleznete rovněž potřebné bonusy jako je třeba přídavná tryska, která příjemně ovlivní rychlost vašeho pohybu. Zbraně pak můžete použít proti nepřátelům a poslat tak na ně kupříkladu želvu, v níž se závodník na malou chvíli promění a tím se pochopitelně zpomalí. Zajímavé je i dočasné zamrazení a jiné paralyzéry, jež za vás hra sama namíří proti nejbližšímu protivníkovi před vámi.Kart n'CrazyVětšina podobných herních záležitostí má problémy s tím, vše pořádně vyvážit tak, aby hra byla zábavná od začátku, až do úplného konce. To se tvůrcům Kart n' Crazy podařilo. Ba co víc, hra je natolik dynamická, že se pořadí plní v každé sekundě a nejednou se mi stalo, že jsem v posledním kole a těsně před cílem dostala zásah raketou a ten mě z druhého místa rázem katapultoval na předposlední. Projekt vás zkrátka nenechá ani na minutu odpočinout a tak to má být!Marně přemýšlím, co hře vytknout. I když věřím, že se stejně jako každá jiná ohraje, časový interval se v tomto případě počítá v hodinách, ne minutách, jako je tomu u jiných freewarovek. Tak tedy hodně štěstí a třeba se potkáme někde na serveru, kde se to mimochodem čechy jenom hemží :-).

Poznámka: Po instalaci a stažení herního klienta z Plných Her bude třeba zaregistrovat se přímo na homepage. Poté budete heště před spuštěním dost možná muset vytrpět menší update programu, který se mimochodem sám patchuje. Pokud tedy nedisponujete rychlým trvalým připojením, nemá moc cenu s touto online záležitostí začínat.

Kart n' Crazy
Výrobce: GOA
Status: freeware
Sys. požadavky: CPU 600 MHZ, RAM 64 MB RAM
Platforma: Windows
Homepage:  homepage
Download BonusWeb.cz (176 MB) | mirror


První stránka www.mixweb.estranky.cz